У «жовтій» зоні карантину змінять правила для невакцинованих громадян

Про це під час брифінгу в Харкові 26 листопада повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Керівник МОЗ нагадав, що Уряд 24 листопада вніс зміни до постанови №1236, за якими посилюються вимоги щодо вакцинації від коронавірусу для регіонів «жовтої» зони.

Також, як він раніше заявляв, посилення правил для невакцинованих необхідно для того, щоб зменшити навантаження на лікарів та медичну систему.

«”Жовті” зони, норми, які були озвучені мною на засіданні Уряду, вони збережені. Тобто в «жовтому» рівні епідемічної небезпеки скасовуються певні опції, які дозволяли суб’єкту господарювання робити вибір: або тільки для вакцинованих, або з певними обмеженнями. Наприклад, якщо це кінотеатри, то раніше було з 50% заповненням залу, а зараз цієї опції не буде, послуги в кінотеатрах надаватимуться тільки для вакцинованих», – зазначив Віктор Ляшко.

Тобто відтепер відвідувати громадські установи у «жовтій» зоні епідемічної небезпеки можна буде лише людям, які отримали хоча б одну дозу вакцини від коронавірусу (або мають негативний тест чи сертифікат про одужання). Ця сама норма поширюватиметься і на співробітників спортзалів, кафе, ресторанів.