29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України

Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.

29 серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення під Іловайськом російське керівництво порушило домовленості і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Таке віроломне вбивство кваліфікується міжнародним гуманітарним правом як воєнний злочин. Тоді полягло 366 українськихвоїнів, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.

Смертельний для наших захисників “зелений коридор” пролягав через поля із соняшниками. Саме під ними сотні українців поклали в боротьбі з ворогом свої життя на вівтар свободи, гинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Тож символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха. Як нагадування громадянам про подвиг загиблих воїнів ,в Балаклійській центральній бібліотеці вшанували пам’ять захисників України годиною-реквієм «Вічна пам’ять і шана героям». На абонементі працівники бібліотеки підготували добірку книжкових видань, які відтворюють незламність волі й духу українських воїнів та свідчення кровопролитної боротьби за майбутнє  нашої держави.

24 лютого 2022 року війна із російським агресором отримала новий виток- війна зі Сходу перемістилася на всю територію України. Буча,Ірпінь, Маріуполь ,Херсон…Назви цих міст назавжди увійдуть в історію як свідчення нелюдських звірств російської армії.         Ворог щодня руйнує українські  міста та  убиває  цивільних українців.  Найкращі  сини і доньки України продовжують боротьбу ціною своїх життів.               Запалюємо свічки пам’яті,  згадуючи загиблих Захисників та Захисниць України. Ми будемо завжди пам’ятати  про надвисоку ціну, якою нам здобувається мирне небо, про відвагу наших героїв.

Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання .                                                                                                      

Працюємо далі до повної Перемоги! Слава Україні! Героям Слава!