З настанням сезону збору врожаю, люди починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. Куди подіти опале листя, суху рослинність та гілля? Деяка частина містянвирішує це питання традиційним методом – спалюванням, не знаючи при цьому, до яких наслідків воно може призвести. А загрози чималі і пов’язані вони не лише з забрудненням ґрунтів чи загибеллю тварин і птахів, які гніздяться у траві, а перш за все мають шкідливий вплив на здоров’я і життя людей.

Дихати димом з дня на день мало кому приємно і кожен з нас має законне право на безпечне для життя і здоров’я навколишнє середовище. При спалюванні сміття особливо важко доводиться людям, що страждають на бронхіти, бронхіальнуастму, риніти, тонзиліти чи інші захворювання дихальних шляхів. Спалюючи суху рослинність, крім забруднення стану атмосферного повітря та довкілля, мешканці погіршують як своє здоров’я, так і здоров’я сусідів й інших мешканців. Дим від горіння листя і сухої трави є надзвичайно шкідливим, адже під час даного процесу виділяються отруйні речовини занадто шкідливі для людського організму, такі як сполуки свинцю, ртуті та інші тяжкі метали. Проте в самому димі переважають також пил, окись азоту, угарний газ та низка інших канцерогенних сполук. Також спалювання рослинних решток призводить до збільшення попелиці в садах на весні. Це тому, що разом з листям і сухими бур’янами до вогню потрапляють корисні зимуючі комахи, що борються зі шкідниками. На місці спалювання вигорають у верхньому шарі ґрунту корисні мікроорганізми і згорають мінеральні добрива, які є так необхіднідля хорошого майбутнього урожаю.

 

Спалювання відходів з городів, садів та іншого побутового сміття є прямим порушенням чинного законодавства за яке передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. 

 

Вкотре закликаємо: дбати не лише про своє здоров’я, але й про здоров’я своїх дітей, батьків та всіх жителів Ізюмського району! Не спалюйте листя та рослині відходи! Не вбивайте навколишнє середовище, будьте екологічно розумними, обачними, застережливими, пильними та уважними!

Давайте разом запобігати виникненню масових пожеж, в які можуть перерости найменші загорання сухої рослинності.