На час воєнного стану спалювання сухостою можуть прирівнювати до диверсій.

На час воєнного стану спалювання сухостою можуть прирівнювати до диверсій. Це передбачає кримінальну відповідальність.

Масштабні вогнища можуть розцінювати як подання світлових сигналів ворогу. Водночас задимлення обмежує видимість та огляд місцевості бійцями Збройних Сил України та територіальної оборони.

Рятувальники, які виїжджають на такі виклики, фактично, змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога.

Лише від початку року у Ізюмському районізафіксувоно уже 101 пожежа в екосистемах. Кожнатака пожежа – це забруднення повітря і ґрунту, вбивство тварин, птахів і комах, а також шкода здоров’ю людини. Адже разом із димом у повітря, а потім й у легені людини, потрапляють важкіметали, діоксини та найрізноманітніші канцерогенні сполуки.

Для довідки

3 березня 2022 року, парламент вніс зміни до Кримінального кодексу України, посилившивідповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, спрямованих на послаблення держави, додали навмисні підпали, зокрема сухої рослинності.

За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що забороненев Україні, громадянам загрожує штраф, розміромвід 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від6 120 до 12 240 грн.

Мешканці громади, вкотре просимо Вас не бути байдужими до довкілля і свого здоров’я й не спалювати суху рослинність, а також не забуватителефонувати, коли бачите такі горіння та паліїв.