Центр соціальних служб Балаклійської міської ради інформує!

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання

“Патронат над дитиною” – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та соціально — психологічної реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має вищу освіту, позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні, добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім’ї.

Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають або перебували у конфлікті з законом.

Кандидат у патронатні вихователі проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.

  До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

– новонароджені   діти, залишені в   пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

– підкинуті, знайдені діти;

– безпритульні діти;

– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;

– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;

– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або проведення бойових дій;

– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3-х місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

У порядку, визначеним Кабінетом Міністрів України оплата послуг патронатного вихователя здійснюються у розмірі п’яти прожиткових мінімумів ( для працездатних осіб 2684*5= 13420 грн.) та виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів відповідно до віку (діти віком до 6 років 2272*2=4544 грн.; діти віком від 6 до 18 років 2833*2= 5666 грн.).

Якщо ви бажаєте створити патронатну сім’ю,щоб допомогти дітям, які потрапили у складні життєві обставини, та за більш детальною інформацією звертайтеся до Центру соціальних служб Балаклійської міської ради за адресою: вул.Центральна 16, каб.6, м.Балаклія.