БАЛАКЛІЙСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Новини

Правила поведінки на льоду

Як свідчить аналіз минулих років, основними причинами заги­белі людей на водоймищах в зимовий період є лов риби на тонкому льоду, під час потеплінь у місцях сильної течії та під час льодоходу; пе­ребування на льоду під час рибного лову в нетверезому стані; перехід водоймищ з ме­тою скорочення шляху по льо­ду; пустощі дітей під час пере­бування на льоду. З метою захисту населення та запобігання загибелі людей на льоду водоймищ нагадуємо основні пра­вила поведінки населення в зи­мовий період.

1. На водоймищах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0°С) для одного чоловіка – синюватого або зе­ленуватого відтінку товщиною не менше 5-7 см; для групи лю­дей – не менше 15 см, а при масовому катанні на ковзанах – 25 см.

2.  При переході водойм по льоду необхідно користуватися прокладеними стежками. Якщо лід недостатньо міцний, необхі­дно припинити рух і повернути­ся назад по своїх слідах. Катего­рично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

3. Під час руху по льоду варто звернути увагу на його повер­хню, обходити небезпечні місця, вкриті товстим шаром снігу.

  • При переході по льоду тре­ба йти один за одним на відстані 5-6 метрів і бути готовим надати необхідну допомогу тому, хто йде попереду.
  • Користуватися майданчи­ками для катання на ковзанах, які обладнуються на водоймах, дозволяється лише після ретель­ної перевірки міцності льоду. Товщина повинна бути не менше 12 см, а при масовому катанні – 25 см.
  • Під час підльодного лову риби не рекомендується на неве­ликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігти по льоду, скупчуватися у великі групи. Відстань між ополонками повинна бути не мен­ше 5-6 метрів.
  • Кожний рибалка повинен мати із собою рятувальний лінь довжиною 15-20 метрів з петлею на одному кінці і вантажем ва­гою 400-500 грамів на другому.

Звертаємо особливу увагу на ви­конання цих правил на водойми­щах , в першу чергу, ри­балок, дітей та їх батьків, адже ці прості поради збережуть вам та вашим близьким життя.