БАЛАКЛІЙСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Новини

Міжнародний день рідної мови у закладах освіти

21 лютого світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови. До відзначення цього свята долучилися всі заклади освіти Балаклійської громади.

Для підвищення орфографічної грамотності учнів у 5-11 класах були написані диктанти з української мови «Шануймо рідне слово!». Серед учнів 1-4 класів відбувся конкурс малюнків на тему «Українська мова очима дітей», мовні вікторини «Відчуй смак рідного слова», «Знавці української мови».

З метою виховання в учнів поваги до українських символів була оголошена акція «Вдягни український бренд – вишиванку». Учні з 1 по 11 класи відзначили Міжнародний День рідної мови в українських вишитих сорочках.

Учні 9-10 класів підготували патріотичні відеоперерви під назвою «Співуча мова», на яких можна було почути виразне читання віршів про мову, прослухати молитву за українську мову, виконати патріотичні пісні про мову. У закладах проведено радіохвилинку «Мово моя рідна, мово калинова», години спілкування «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова», «Рідне слово, материнська мова», працювали виставки тематичної літератури «Мова – талісман людини та нації», «Мово українська, мово солов’їна».

У закладах дошкільної освіти були проведені заходи «Кращої ніж рідна, мови не буває», «Розвивайся й далі, мово наша рідна, і про нас нащадкам вістку донеси», «Мова моя єдина».

Всі проведені заходи розширили знання дітей про красу і багатство рідної мови, формували почуття національної гідності, розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.