Відбулась зустріч з представниками казахського пошукового об’єднання «Меморіальна зона» та ВППК «Кокше-Іздеу»

Сьогодні, 25 серпня 2021 року, у приміщенні міської ради відбулась зустріч з представниками казахського пошукового об’єднання «Меморіальна зона» та ВППК «Кокше-Іздеу» за участю Балаклійського міського голови Івана Столбового, старости Лозовеньківського старостинського округу Михайла Даниленка, голови ветеранської організації Олександра Захарова та інших.

У ході зустрічі представники делегації докладно розповіли про свою діяльність, які протягом майже тридцяти років займаються пошуком загиблих у часи Великої Вітчизняної війни солдатів та офіцерів на території України та інших держав колишнього Радянського Союзу. На місцях розташування братських могил загиблих воїнів встановлюють пам’ятники та меморіальні зони.

106-та казахська кавалерійська дивізія в Харківській операції 12-29 травня 1942 року була практично повністю знищеною силами вермахту під селом Лозовенька, де пройшли найжорстокіші бої.

Під час зустрічі було обговорено питання встановлення обеліску у Лозовеньківському старостинському окрузі. 

Представники казахської делегації розповіли про проведення розкопок на території с. Лозовенька, згадали період війни, яка тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року та були дуже раді теплому і гостинному прийому лозовенчан, їх турботі.

По завершенню зустрічі міський голова зазначив, що робота таких об’єднань дуже важлива для всіх поколінь та історії нашої громади.

Після зустрічі представники делегації відвідали Балаклійський музей.