«Родина для дитини»

Сімейне виховання має величезне значення у вихованні, освіті і становленні будь – якої людини. Можна сказати, що це фундамент, на якому будується все подальше життя. І від того, наскільки добротний, і твердий цей  фундамент залежить дуже багато в долі людини. Дуже близькими для кожної людини є слова: сім’я, родина, батько, мати! Саме в сім’ї у нас формуються найглибші людські почуття: доброта, чуйність, любов, милосердя, взаємодопомога тощо.

Сімейне спілкування, сповнене теплом, сердечністю турботою один про одного, доброзичливістю – є запорукою доброго настрою та душевного спокою родини.

На даний час, невмолимо, збільшується кількість, так званих, соціальних сиріт, дітей з неблагополучних родин, батьків яких позбавляють батьківських прав.

Таким дітям держава законодавчо гарантує право на сімейне виховання шляхом розвитку сімейних форм їх влаштування.

Прийомна сім’я — це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. 

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Встановлення опіки та піклування — це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів .
 Опікуни, піклувальники є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень, несуть відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток дитини, яка знаходяться під їх опікою, піклуванням.

Патронат над дитиною ( або сім’я патронатного вихователя) – це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

 Наставництво – добровільна безоплатна діяльність з надання дитині, яка перебуває у державному закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

Саме Ви можете вплинути на те, щоб дитинство і майбутнє дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування стало прекрасним. Не бути байдужими, не любити  таких дітей здалеку, не милуватися ними, як живою цікавою іграшкою, а любити справжньою любовю, яка завжди повинна бути розумною і, згодом, стати важливими людьми в житті такої дитини.

Памятайте, що дитина – дзеркало життя своєї сімї! Не забувайте, що тільки «покращуючи»  себе можна допомогти дитині. Вдосконалюйтесь разом із дітьми, використовуйте шанс, наданий життям. Прийміть дитину у родину!

За більш детальною інформацією звертайтеся до центру соціальних служб Балаклійської міської ради Харківської області за адресою: пл..Ростовцева, 4, каб.69, тел.(05749)2-07-38, де зможете отримати необхідну консультацію.