БАЛАКЛІЙСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Новини

Балаклійська міська рада інформує:

З метою впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу частини коштів міського бюджету, підвищення рівня відкритості влади Балаклійська міська рада оголошує про початок 19 квітня 2021 року подання проєктів від мешканців об’єднаної територіальної громади у рамках бюджету участі (громадського бюджету) на 2021 рік.

Подання проєктів здійснюється відповідно до Положення про бюджет участі (громадський бюджет) Балаклійської міської ради, ухваленого рішенням Балаклійської міської ради.

Правила участі

Хто може бути автором проєкту?

Автор проєкту – громадянин України (а також іноземець чи особа без громадянства, яка має дозвіл на постійне проживання на території України,  яка зареєстрована або проживає на території Балаклійської територіальної громади або тимчасово мешкає (у т.ч. тимчасово переміщені особи),  що підтверджується офіційними документами – довідкою про місце роботи, навчання, служби чи іншими документами, що підтверджують факт проживання на території Балаклійської територіальної громади віком від 14 років, який подає проєкт для участі в конкурсі.

Які терміни початку і завершення прийому проєктів?

Термін прийому проєктів: 19 квітня – 19 травня 2021 р.

Як можна подати проєкт?

За допомогою реєстрації на електронній платформі

Проєкти з яким бюджетом можуть бути подані?

Проєкти поділяються на міські, (які можуть бути малими та великими) та старостинські (лише малі).

У кожному старостинському окрузі може бути реалізовано по одному «малому» проєкту за умови подання не менше двох проєктів від одного старостинського округу.

Малі проєкти – подані на конкурсний відбір громадські проєкти, (загальна вартість реалізації одного проекту становить до 50 тис. грн. На такі проєкти виділяється 60% від загального обсягу громадського бюджету).

Великі проєкти – подані на конкурсний відбір громадські проєкти, (загальна вартість реалізації одного проекту становить від 50 тис. до 150 тис. грн. На такі проєкти виділяється 40% від загального обсягу громадського бюджету).

Скільки проєктів може подати одна особа?

Від одного автора протягом одного бюджетного року може надходити не більше трьохпроєктів, виконаних особисто або у складі групи та підтверджених декларацією про авторство.

 Скільки грошей виділено на бюджет участі в 2021 році?

Загальний обсяг видатків на 2021 рік, що планується спрямувати на реалізацію проектів-переможців бюджету участі –1млн 500 тис грн.

Хто може брати участь у голосуванні?

Участь у голосуванні можуть брати мешканці Балаклійської територіальної громади віком від 14 років

 За скільки проектів може проголосувати людина?

Кожен мешканець громади може особисто проголосувати за 3 проєкти (один голос за «малий» міський проєкт, один – за «великий»  міський проєкт, один голос  за  «малий» старостинський проєкт.

Скільки голосів потрібно набрати, щоб перемогти?

Переможцями голосування є проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів за рейтинговою системою, але не менше 50 голосів для міських проєктів та 30 голосів для старостинських. Якщо в результаті голосування два або декілька проектів отримали однакову кількість балів, пріоритетність визначається датою реєстрації відповідного проєкту. У разі якщо проекти мають однакову дату реєстрації, пріоритетність має той, який потребує меншого обсягу фінансування.