БАЛАКЛІЙСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Новини

Стартує сертифікація вчителів – 2021

Про це повідомляють у Міністерстві освіти та науки України.

27 лютого відбудеться перший етап сертифікації – незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи. Іспит розпочнеться об 11:00.

Допуск учасників сертифікації до пунктів тестування здійснюватиметься з 10:15 до 10:50. Для входу до пункту тестування учасник сертифікації має показати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та лист-виклик.

Листи-виклики розміщено в «Кабінеті учасника сертифікації». У них зазначено адреси пунктів проведення незалежного тестування. У міністерстві радять учасникам сертифікації завчасно роздрукувати лист-виклик: цей документ є обов’язковим для допуску до пункту тестування.

Тест укладено українською мовою. Він містить 100 завдань, на виконання яких відведено 180 хвилин. Зміст тесту визначено Програмою незалежного тестування. Також у доступі – орієнтовний розподіл завдань відповідно до Програми і схема нарахування балів за виконання тестових завдань.

Перший етап сертифікації − незалежне тестування − організовує Український центр оцінювання якості освіти. Два наступні етапи проводитиме Державна служба якості освіти:

– самооцінювання власної педагогічної майстерності учасником сертифікації (29 березня – 20 квітня);

– вивчення практичного досвіду учасників сертифікації (20 вересня – 12 листопада).

У МОН нагадують, що сертифікація педагогічних працівників − це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Мета сертифікації − виявити і заохотити вчителів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають надбавку у 20% до заробітної плати. Крім того, успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником, а також є підставою для надання йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

Зазначимо, що у 2020 році успішно пройшли сертифікацію і отримали сертифікати 3 вчителя початкових клаcів Балаклійської територіальної громади: Гришина Жанна Анатоліївна, Тюріна Наталія Володимирівна – вчителі Балаклійського навчально-виховного комплексу та Микуленко Ганна Василівна – вчитель Яковенківської гімназії. 

Урядом прийняте рішення (Постанова КМУ від 27.12.2018 №1190 «Про затвердження положення про сертифікацію педагогічних працівників») про встановлення щомісячної доплати в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження. Доплата за успішне проходження сертифікації здійснюється протягом строку дії сертифіката (з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2023 року)