Відповідно постанови  Кабінету Міністрів України від 20.08.2021 р. № 893 «Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною» інформуємо мешканців громади про послугу патронату над дитиною

Що таке патронат?

Патронат над дитиною (сімейний патронат) – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин та/або у період прийняття рішення щодо подальшої долі дитини (усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї, ДБСТ, під опіку тощо).

Для кого запроваджено послугу патронату?

Послуга патронату над дитиною може застосовуватися у випадках дітей, до яких належать (переважно, але не виключно):

  • діти, які з різних причин тимчасово не можуть перебувати у власній сім‘ї або ж їхні батьки та/чи особи, які їх заміняють, тимчасово не можуть піклуватись про них;
  • діти, чиї батьки та/або особи, які їх заміняють, померли та/чи пропали безвісти;
  • діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;
  • діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
  • підкинуті чи безпритульні діти;
  • новонароджені діти, від яких відмовились батьки.

У чому полягає необхідність впровадження патронату поряд з іншими формами альтернативної опіки?

Патронат передбачає активну підтримку батьківства, відновлення спроможності сім’ї/родини самостійно долати труднощі, які перешкоджають належному догляду та вихованню дитини.

Хто надає послугу патронату?

Надання послуги патронату дитині забезпечується, в першу чергу, патронатним вихователем, який є членом міждисциплінарної команди, отже, свої дії щодо влаштованої під патронат дитини узгоджує зі спеціалістами: центру соціальних служб , служби у справах дітей, інших закладів,  установ та організацій зі сфер освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, а також поліції, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, благодійних фондів та громадських організацій.

Хто може бути патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та отримала відповідну рекомендацію, зі згоди всіх членів своєї сім’ї готова до розміщення під патронат дітей за місцем свого проживання і уклала з відповідним органом опіки та піклування договір про надання послуг патронату.

Як довго дитина може перебувати під патронатом?

Термін перебування дитини під патронатом визначається її індивідуальними потребами та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці.

Яким чином фінансується послуга патронату над дитиною?

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

  • грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
  • при влаштуванні 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;
  • соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;
  • сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Кандидатам, що мають намір стати патронатними вихователями необхідно звернутися до Центру соціальних служб Балаклійської міської ради для отримання додаткової інформації щодо процесу запровадження цієї послуги в громаді за адресою: площа Ростовцева, 4, ІІІ поверх, каб. 69-70, м.Балаклія, Ізюмського р-ну, Харківської області.