З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі. Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
У 2021 році День Європи в Україні припадає на 15 травня. Для українців це особливий день. Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.
Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи. День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах, селах, селищах. Різні святкові заходи проходять в закладах освіти, щоб показати учням, що вступ до Європейського Союзу – це дуже потрібний крок для нашої країни. З цієї нагоди було проведено:
- віртуальні подорожі «Магія далеких країн»;
- літературні мандрівки «До Європи на вікенд», «Цікаві факти про Європу»;
- фотоконкурс «Страви європейської кухні»;
- музичний марафон «Музика нас єднає»;
- онлайн презентація країн Європейського союзу (виготовлення прапору, пісня, танок, вірші);
- засідання місцевої ради старшокласників «Нова хвиля» за темою «Моя мала Батьківщина – Європейська країна».