Укрпошта почала приймати e-документи в “Дії” для отримання посилок із післяплатою

Відділення Укрпошти почали приймати електронні документи в застосунку Дія для отримання внутрішніх відправлень із післяплатою на суму від 5000 грн та міжнародних посилок із післяплатою, а також для приймання та виплати поштових переказів (у тому числі переказів післяплати та митних платежів). Раніше, щоб одержати такі відправлення, потрібно було долучити паперові копії документів, що посвідчують особу.

Зараз достатньо мати електронні документи у застосунку Дія, який встановлено на смартфоні клієнта. Застосунок генерує індивідуальний штрихкод для документа, що зчитується сканером у відділенні при врученні відправлення. Тож всі необхідні дані Дія автоматично передає до системи Укрпошти при прийманні або виплаті переказів, отриманні посилок.

Наприклад, клієнт замовив в інтернет-магазині мобільний телефон вартістю 7000 грн з післяплатою і доставкою на відділення Укрпошти. Раніше для отримання такого відправлення мав йти на пошту з оригіналом паспорта та копією. Відтепер при отриманні посилки з післяплатою від 5000 грн клієнту достатньо надати номер штрихкоду документа та підтвердити передачу електронних копій із застосунку Дія, які оператор Укрпошти відсканує за лічені секунди. Залишилось тільки оплатити – і посилка отримана.

Замість паперових документів, які посвідчують особу, у застосунку використовуються електронні: паспорт громадянина України (ID-картка) або закордонний паспорт.

“Ми будуємо цифрову державу, без черг та бюрократії, коли всі послуги можна швидко та зручно отримати онлайн. Тепер завдяки Дії у клієнтів Укрпошти більше цифрових можливостей. Адже завдяки революційній послузі шерингу документів у застосунку українці на Укрпошті можуть отримувати і посилки із післяплатою та перекази. Вдячний Міністерству інфраструктури та Укрпошті за підтримку нашого курсу на цифрову трансформацію країни”, – зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Цифровізація та подальша діджиталізація Укрпошти були та залишаються одним із наших основних пріоритетів. Клієнти Укрпошти можуть пред’являти документи у додатку Дія для отримання посилок із післяплатою та здійснення чи отримання поштових переказів. Нагадаю також, що національний оператор Укрпошта поставив амбітне завдання – протягом цього року 100% цифровізації. Це надважливо. Дія також успішно інтегрована з українськими аеропортами та залізницею. Сучасна цифрова держава має працювати на людей і для людей. Ми вже маємо і разом із Мінцифри продовжуємо активну роботу над реалізацією важливих цифрових ініціатив як на пошті, так і в інших галузях транспорту», – зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Укрпошта зробила ще один крок у діджиталізації. Тепер нашим клієнтам не потрібні паперові документи, щоб отримати внутрішні чи міжнародні посилки з післяплатою, відправити чи отримати перекази. У найближчих планах компанії – повна відмова від паперових документів та цифровізація послуг. Вже цього року повністю перебудовуємо IT-систему для автоматизації процесів, аби скоротити час на виконання операцій і підвищити якість обслуговування. Тож в будь-якому куточку України можна буде скористатися сучасними логістичними чи фінансовими послугами в цифровому форматі», — зауважив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Як раніше повідомлялося, АТ «Укрпошта», Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство інфраструктури України уклали тристоронній меморандум про спільні дії у рамках цифрової трансформації, розвитку цифрової інфраструктури, оптимізації надання адміністративних послуг та послуг поштового зв’язку.

Одним із перших кроків у рамках співпраці стала можливість клієнтів Укрпошти одержати у відділенні за електронними документами в мобільному застосунку Дія внутрішні та міжнародні відправлення без післяплати або з післяплатою на суму до 5000 грн (“Укрпошта Експрес”, “Укрпошта Стандарт”).

Довідково

Дія — це новий рівень взаємодії держави та громадян: зручний, непомітний, людяний. Дія 2.0 — оновлений мобільний застосунок, за допомогою якого українці мають змогу отримувати доступ до своїх цифрових документів і в потрібних життєвих ситуаціях у кілька кліків шерити їхні цифрові копії. Серед них — ID-картка та закордонний біометричний паспорт, студентський квиток, посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, страховий поліс транспортного засобу, податковий номер (РНОКПП), свідоцтво про народження та довідка переселенця (ВПО).