Постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 був затверджений Порядок ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку, вихованців та учнів, який визначає, що у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.
Поважна причина відсутності учня на заняттях підтверджується відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття), або учня (для повнолітніх учнів).
Якщо здобувач освіти систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де він знаходиться, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності (частини 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Такі справи розглядають на засіданнях суду. Штрафи за цією статтею є досить високими:
- на перший раз попередження або штраф 850 – 1700 грн.;
- якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде від 1700 до 5100 грн. (без урахування судового збору).
Навіть якщо заняття проводяться дистанційно, присутність дитини на уроках є обов’язковою, а контроль за цим покладається на батьків дитини.
Отже, якщо Ви рішили залишити здорову дитину вдома, або кудись поїхати з нею, варто заздалегідь попередити вихователя/ку чи класного керівника/цю, будь-яким зручним способом – телефоном, у чаті, електронною поштою тощо.
Це звичайні правила ввічливості – адже вихователь чи учитель несе юридичну відповідальність за дитину.