Як свідчить аналіз минулих років, основними причинами загибелі людей на водоймищах в зимовий період є лов риби на тонкому льоду, під час потеплінь у місцях сильної течії та під час льодоходу; перебування на льоду під час рибного лову в нетверезому стані; перехід водоймищ з метою скорочення шляху по льоду; пустощі дітей під час перебування на льоду. З метою захисту населення та запобігання загибелі людей на льоду водоймищ нагадуємо основні правила поведінки населення в зимовий період.
1. На водоймищах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0°С) для одного чоловіка – синюватого або зеленуватого відтінку товщиною не менше 5-7 см; для групи людей – не менше 15 см, а при масовому катанні на ковзанах – 25 см.
2. При переході водойм по льоду необхідно користуватися прокладеними стежками. Якщо лід недостатньо міцний, необхідно припинити рух і повернутися назад по своїх слідах. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
3. Під час руху по льоду варто звернути увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця, вкриті товстим шаром снігу.
- При переході по льоду треба йти один за одним на відстані 5-6 метрів і бути готовим надати необхідну допомогу тому, хто йде попереду.
- Користуватися майданчиками для катання на ковзанах, які обладнуються на водоймах, дозволяється лише після ретельної перевірки міцності льоду. Товщина повинна бути не менше 12 см, а при масовому катанні – 25 см.
- Під час підльодного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігти по льоду, скупчуватися у великі групи. Відстань між ополонками повинна бути не менше 5-6 метрів.
- Кожний рибалка повинен мати із собою рятувальний лінь довжиною 15-20 метрів з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 грамів на другому.
Звертаємо особливу увагу на виконання цих правил на водоймищах , в першу чергу, рибалок, дітей та їх батьків, адже ці прості поради збережуть вам та вашим близьким життя.