УВАГА СКАЗ!!!

У першому півріччі 2023 року з приводу ушкоджень, нанесених тваринами, у лікувальні заклади Харківської області звернулось 1160 осіб, з яких 79 (6,8 %) – мешканці Балаклійської, Донецької та Савинської громад Ізюмського району. Серед постраждалих, які звернулись за антирабічною допомогою, отримали ушкодження від тварин, що мають власників, 49 осіб (62 %), від бездомних тварин постраждало 28 осіб (35,5 %), від покуса дикими тваринами (лисиця) – 2 чоловіка (2,5.%).

У поточному році в Харківській області зареєстровано 11 випадків сказу тварин: у 4 котів, 5 собак, 2 лисиць, з них 2 випадки зареєстровані саме в Балаклійській громаді – в селах Калинівка (с. Червоний Яр) та Завгороднє.

Викликає занепокоєння дуже високий відсоток (70,5%) нещеплених  тварин, які нанесли ушкодження людям, серед тих, що мають власників.  Слід зауважити, що щеплення проти сказу домашнього улюбленця – необхідна складова турботи про нього та оточуючих.      

Нагадуємо, що СКАЗ – гостре інфекційне захворювання тварин і людей, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується стрімким ураженням нервової системи. На жаль, захворювання вилікувати неможливо, але можливо попередити! На сьогодні єдиним та надійним засобом попередження розвитку захворювання є своєчасне отримання щеплень проти сказу. Питання призначення антирабічного лікування вирішується тільки кваліфікованим лікарем. Курс щеплень треба розпочати якомога раніше та виконувати умови – не переривати самостійно, додержуватись схеми щеплень.

Наголошуємо на дотриманні певних правил поведінки при спілкуванні як з невідомими, так і чужими та власними тваринами. На сьогодні досить гостро стоїть проблема тварин, які втратили власників та потребують до себе уваги з боку небайдужих людей. Але слід завжди пам’ятати про власну безпеку – триматись        як надалі від тварин, які проявляють агресивну поведінку, годувати, знаходячись на відстані, не втручатись у бійки між тваринами.

У разі отримання навіть незначного ушкодження або ослюнення шкіри – звертатись за кваліфікованою медичною допомогою.