єВідновлення: Стартувала програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла

Всі громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою єВідновлення для отримання державної допомоги для відновлення свого житла.

Хто може отримати допомогу на поточний ремонт?

Послугою зможуть скористатися усі громадяни, чиє житло пошкоджено внаслідок бойових дій, не було відремонтоване раніше і підлягає відновленню. Це, зокрема, стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад кімнат в гуртожитку. Пріоритет надаватиметься:

➖учасникам бойових дій,

➖людям з інвалідністю внаслідок війни,

➖ветеранам війни,

➖членам сімей загиблих військових,

➖мобілізованим,

➖багатодітним родинам,

➖людям з інвалідністю І та ІІ групи,

➖батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;

➖опікуна/піклувальникам,

➖прийомним батькам та патронатним вихователям,

➖дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

Як можна отримати компенсацію?

Компенсацію можна отримати, подавши інформаційне повідомлення про пошкоджене майно. Це можна зробити на порталі чи в застосунку Дія, а також через ЦНАП або нотаріуса. Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми. Відкрити картку можна, як у банківському застосунку, так і в фізичному відділенні банку. Після цього слід подати заяву на компенсацію в Дії.

Впродовж 30 календарних днів заяву розглядатиме спеціальна комісія. Якщо рішення буде ухвалено, громадянин отримає повідомлення та кошти на на спеціалізовану картку єВідновлення.

На що можна використати допомогу?

Кошти можна використати на закупівлю будівельних матеріалів, вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт. Витратити кошти можна буде тільки на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні MCC-коди чи торгівельні коди. Використати компенсацію можна буде протягом 1 року з моменту її нарахування.

Наразі програма не стосується тих людей, які вже зробили ремонт свого житла, але у даному випадку держава працює над механізмом репарацій. єВідновлення поширюється тільки на ті житлові об’єкти, які занесені в Реєстр речових прав.