БАЛАКЛІЙСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Новини

Міжнародний День сім’ї

15 травня в Україні відзначається Міжнародний День сім’ї, а у другу неділю травня ми святкуємо Міжнародний день матері. Сім’я – це не просто щось важливе у житті, це і є наше життя, а мама є найдорожчою та найріднішою людиною для кожного з нас. Сім’я завжди була і залишається джерелом любові, поваги, взаємодопомоги та збереження кращих традицій людських взаємин. Безумовно, людині дуже важко існувати без родини. Сім’я не завжди визначається по крові. Часто це люди у вашому житті, які приймають вас і готові ділити з вами свої життя.

Діяльність служби у справах дітей Балаклійської міської ради Харківської області полягає у забезпеченні родинами дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків. Сімейними формами виховання дітей, які залишилися без піклування батьків, є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім’ї.

Усиновлення – є найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дітей, тобто прийняття їх у сім’ю на правах рідних.

Опіка, піклування встановлюються для виховання дітей, які залишилися без батьківського піклування, і перебувають в родинних зв’язках з потенційним опікуном чи піклувальником. Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14-ти років, піклування – над неповнолітніми від 14 до 18 років.

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей (власних та вихованців) у дитячому будинку не повинна перевищувати 10 чоловік.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (12945 грн/місяць). На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі 2 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (на дітей віком до 6 років – 4544 грн./місяць; на дітей віком від 6 до 18 років – 5666 грн./місяць).

Діти мають рости в атмосфері сімейної любові і Ви можете врятувати малюків від сирітської долі. Розпочніть свій шлях вже сьогодні, подаруйте любов і турботу тим, хто найбільше цього потребує!

Якщо Ви маєте серйозні наміри та готові взяти дитину до себе в сім’ю, звертайтесь до служби у справах дітей Балаклійської міської ради Харківської області. Наша адреса: м. Балаклія, вул. Жовтнева, 18, каб. 402 – 405 тел. 5-44-85, 2-91-14