Харківський місцевий центр з надання вторинної правової допомоги інформує:

Жителі звільнених міст і селищ, які перебували під окупацією Російської Федерації, мають безліч правових питань, найбільш поширеними серед яких є питання, пов’язані з відновленням втрачених документів, компенсацією за зруйноване майно, встановлення фактів смерті чи народження, оформлення спадщини, виконання кредитних договорів та інші.

Мешканці Балаклійської територіальної громади, які досить тривалий час перебували у тимчасовій окупації, стикнулося з найбільш негативними наслідками, зумовленими бойовими діями та окупацією, а саме: незаконним привласненням майна, його пошкодженням та знищенням внаслідок бойових дій; неможливістю здійснити державну реестрацію народження чи смерті осіб; відсутністю будь-яких правових механізмів захисту прав і соціальних гарантій. За час окупації у людей накопичилось велика кількість питань, пов’язаних з захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Нажаль, Балаклійське бюро правової допомоги, що є структурним підрозділом нашого Центру, яке раніше функціонувало у м. Балаклія і обслуговувало жителів міста і району, тимчасово не працює.

Однак жителі Балаклійської територіальної громади можуть в повному обсязі реалізувати свої законні права, пов’язані з отримання безоплатної правової допомоги, що включае усі види правових послуг, передбачених Законом України «Про безоплатну вторинну правову допомогу», а саме:

– надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;

– складення заяв, скарг та інших документів правового характеру ;

– захист;

– здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

– складення документів процесуального характеру.

Отримати правову допомогу можна безпосередньо в Харківському місцевому центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Адреса Центру: м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд, 3 поверх.

Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 9.00 – 17.00 години. Контактні телефони: +380639568431, +38057341 6571 (72), електронна адреса: kharkiv3.kharkiv@legalaid.kh.ua, телеграм-канал: https://t.me/kharkiv_centr_bpd.

Крім цього безоплатну правову допомогу можна отримати дистанційно:

– зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД: 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні;

– скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgg, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE

– проконсультуватися з юристом письмово можна у телеграм (кнопка «Отримати консультацію»): https://t.me/LegalAidUkraineBot

Також системою безоплатної правової допомоги в рамках інформаційної кампанії жителів територій, звільнених від окупантів, розроблено серію дописів #БПД_МешканцямЗвільненихТериторій з алгоритмом дій в тих чи інших правових ситуаціях і відповідями про порядок вирішення найпоширеніших юридичних проблем.