Балаклійська міська рада під час воєнного стану

На багаточисленні коментарі у соціальних мережах Балаклійська міська рада повідомляє наступне.

З початку вторгнення військ РФ та до кінця березня 2022р. керівництво громади знаходилось на своїх місцях та проводило роботу по забезпеченню життєдіяльності Балаклійської територіальної громади.

Але з моменту появи фізичної загрози життю посадових осіб міської ради (викрадення, тортури, примушення до співпраці з окупантами), згідно з  розпорядженням Харківської обласної військової адміністрації виконавчийкомітет Балаклійської міської ради  був вимушенийвиїхати за межі окупованої території для продовження своєї діяльності.

Виконком міської ради разом з Ізюмською районною військовою адміністрацією, Степаном Масельським знаходяться на території Ізюмського району та продовжують свою діяльність. А саме: щоденно працюють над забезпеченням роботи системи життєдіяльності критичної інфраструктури, над здійсненням доставки та роздачі гуманітарної допомоги до населених пунктів Балаклійської громади за різними Програмами та проведенням інформаційно-роз’яснювальної роботи.

1. Щодо простою та заробітних плат

У зв’язку з початком військових дій на території України та неможливістю виконувати в повному обсязі свої функціональні обов’язки в роботі Балаклійської міської ради було оголошено вимушений простій.

Але, незважаючи на це, працівники ради залучаються до виконання завдань щодо надання допомоги населенню громади та, частково, до виконання посадових обов’язків. Так, з початку введення військового стану та по теперішній час забезпечується своєчасне фінансування всіх структурних підрозділів Балаклійської міської ради та всіх бюджетних установ і організацій щодо виплати заробітних плат працівникам у період простою згідно статті 113 КЗпП України.

Крім того, розуміючи всю складність ситуації, міською радою було збережено весь штат працівників ради та бюджетних установ. Виплати проводяться своєчасно та в установленому законом порядку. Працівникам, яким оголошено підозру в держзраді, або які співпрацюють з країною агресором заробітна плата не виплачується.

2. Щодо гуманітарної допомоги в підконтрольних Україні населених пунктах Балаклійської громади

Систематично, у разі появи можливості безпечної доставки та роздачі, гуманітарна допомога надходить до Асіївського, Гусарівського, Лозовеньківського, Шевелівського, Протопопівського, Петрівського, Чепільського та Міловського старостинських округів Балаклійської громади. Зокрема, мешканцям даних населених пунктів відповідно до заявлених потреб передаються продуктові набори, медичні препарати, засоби особистої гігієни, миючі засоби, ліхтарі на сонячних батареях тощо. Три рази на тиждень здійснюється доставка хліба та консервів на зазначені вище території Балаклійської громади.

3. Щодо евакуації з населених пунктів Балаклійської громади

У селах, де ведуться активні бойові дії, де ворог не припиняє артилерійські бомбардування, проводиться евакуація населення, яке має бажання виїхати з даного населеного пункту. На жаль, з вини окупантів на сьогодні відсутня можливість евакуації населення із окупованих ними населених пунктів.

4. Щодо окупованих територій Балаклійської громади

В даний час окуповані території Балаклійської громади закриті на в’їзд та виїзд військами РФ, що, на жаль, унеможливлює доставку гуманітарної допомоги. 

З 2 березня, тобто з дня окупації, до 7 травня щоденно надавалась гуманітарна допомога мешканцям міста Балаклія та інших окупованих населених пунктів громади у вигляді продуктових наборів, медичних препаратів, продуктів дитячого харчування, памперсів та засобів особистої гігієни. 

Наразі владою залучені міжнародні організації, Червоний хрест, волонтерські організації, всі звертаються з проханням надання зеленого коридору та дозволу на підвезення гуманітарної допомоги до міста Балаклія та інших окупованих населених пунктів громади. Переговорний процес триває. При відкритті проїзду роздача та доставка допомоги буде продовжена.

Значна частина населених пунктів Балаклійської громади залишається в окупації, багато знищених сіл, зруйнованих будинків, підприємств, установ, проте наші військові крок за кроком продовжують звільняти рідну землю.

5. Щодо компенсацій та виплат за пошкоджене житло

На сьогодні Ізюмською районною військовою адміністрацією та Балаклійською міською радою за дорученням Харківської обласної військової адміністрації розпочато обстеження будівель та споруд, пошкоджених під час проведення бойових дій на території громади зі складанням відповідних актів. Дані акти в подальшому направляються на опрацювання до Харківської обласної військової адміністрації з метою фіксації даних фактів та вирішення питання проведення компенсаційних виплат або ремонтно-відбудовних робіт.

Слова великої подяки адресуємо Харківській обласній військовій адміністрації та особисто голові Олегу Синєгубову за допомогу та співробітництво, міжнародним і волонтерським організаціям, окремим волонтерам та небайдужим людям. Ми підтримуємо Україну та зробимо усе, що від нас залежить, для допомоги у складних обставинах. Усі разом ми наближаємо нашу країну до Перемоги! 

Бережіть себе та своїх близьких!