БАЛАКЛІЙСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Новини

Балаклійська міська рада інформує:

ШАНОВНІ БАЛАКЛІЙЦІ-СПОЖИВАЧІ ПРИРОДНОГО ГАЗУ!

Однією з причин отруєння споживачів чадним газом є технічний стан вентиляційних каналів та димовідвідних труб. Найчастіше нещасні випадки трапляються через потрапляння відходів горіння у житлові приміщення. Чадний газ дуже небезпечний.  Щоб уникнути таких ситуацій потрібно проводити перевірку димових та вентиляційних каналів.

Під час перевірки димових і вентиляційних каналів повинні перевірятися:

– відповідність їх будови і застосованих матеріалів вимогам СНиП 2.04.08-87 з урахуванням вимог Правил для димових каналів, встановлених чинним законодавством України;

– прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність нормальноїтяги);

– герметичність і відокремленість;

– наявність і справність протипожежних переділок від горючих конструкцій;

– справність і правильність розташування оголовка відносно даху і розміщення поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору;

 – відсутність сажі і смоли на внутрішніх поверхнях і тріщин – на зовнішніх.

За результатами обстеження димових та вентиляційних каналів складається акт у двох примірниках, з яких один надається власнику будинку, другий направляється в службу газового господарства. У випадку виявлених несправних і непридатних до подальшої експлуатації вентиляційних каналів, представник організації, який виконує перевірку, зобов’заний попередити власника під розписку про заборону користування газовими приладами та негайно надати газопостачальній організації акт перевірки для відключення газових приладів від системи газопостачання. Газове господарство, у свою чергу, зобов’язане терміново перекрити доступ газу до всіх газових приладів, крім плит для приготування їжі, при умові наявності кватирки на кухні.

Періодичній перевірці і прочищенню підлягають:

– димові канали опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно, – не рідше 1 разу в рік перед початком опалювального сезону;

– димові канали від газових проточних водонагрівачів для гарячого водопостачання –  не рідше 1 разу на 6 місяців.

 Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими.

У зимовий період не рідше 1 разу на місяць власники житлових і громадських будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів і вживати заходів щодо запобігання їх обмерзанню і закупорці.

Відповідно до плану – графіку перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів в газифікованих домоволодіннях населених пунктів в зоні дії Чугуївського відділення   АТ «Харківгаз» на 2021 узгодженого Чугуївським відділенням АТ «Харківгаз» на території Балаклійської міської ради  здійснюють перевірку:

ПП НВФ «Палміро» (с. Лозовенька, с. Вільне, с. Нова Серпухівка, с. Борщівка, с. Бригадирівка, с. Нова Гусарівка)

–  ФОП Рибалка В.О. (м. Балаклія, с. Асіївка, с. Борщівка, с. Вербівка, с. Волобуївка, с. Гусарівка, с. Завгороднє, с. Калинівка, с. Мілова, с. Нова Гусарівка, с. Петрівське, с. Попівка, с. Протопопівка, с. Слобожанське, с. Успенське, с. Чепіль, с. Шевелівка, с. Яковенкове)